Lärare i HoliYoga

Följande lärare har gått hela lärarutbildningen i HoliYoga

(alla är inte inlagda ännu!!).

Utbildningen är 400-600 timmar lärarledd undervisning plus 150-250 timmar hemstudier och praktik.
 

Arvidsjaur:
Kerstin Olla Stahre
kerstin.olla@amadea.se

 

Borlänge:
Pia Johansson
pia.ak.johansson@gmail.com

Maj Gustavsson

070-710 43 93

 

Dala Floda:
Lena Westin
lena@hagenfesten.se

 

Enköping:
Carola Hammarberg
Divine Soul
info@carolahammarberg.se
www.carolahammarberg.se

 

Finspång:
Ingbritt Swanö Wiklander
Ingbritts Röst Dans Rörelse
0703-299841
facebook/ingbrittsröstdansrörelse

Glava (Värmland):
Anne-lie Johansson
Friskvård och balans
073-80 66 960
www.friskvardobalans.se

Göteborg:

Sara Wickenberg

sara@mindfulyoga.nu

0702-70 54 57

mindfulyoga.nu 

Hultsfred:
Jenny Hammer
Yogaverkstan
070-5263354
yogaverkstan@gmail.com
www.yogaverkstan.se

 

Kristianstad:

Carina Yngbrandt

tel 0731406262

carina.holistiskyoga@gmail.com

Kristinehamn:
Yvonne Edmark
Kom Lust och Fröjd
edmark@live.se
tel. 0703578801
www.komlustofrojd.se

Anette Nääs
Anettes Hälsokälla
070-622 99 67 
anetteshalsokalla@gmail.com

www.anetteshalsokalla.se

 

Kvicksund:
Bodil Eriksson
Yogaperspektiv
info@yogaperspektiv.se
www.yogaperspektiv.se

 

Köping:
Anette Persson
SvalaAndetag
anette@svalaandetag,se

www.svalaandetag.se

 

Anki Ahlen
Barayogastudion
http://www.barayogakoping.se/

Renée Hallberg
070-3543409
www.jmrenee.se

 

Lindesberg:
Mari Jansson
Maroja Yogacenter
mari@marojayogacenter.se
Mobil: 0703 271415
www.marojayogacenter.se

Rosa Åkerman
Kroppsreconden
070-240 70 76
info@kroppsreconden.se
www.kroppsreconden.se

 

Simrishamn:
Karin Månhav
Yogandas
info@yogaandas.nu
076-9411149
www.yogandas.nu

 

Stockholm:

Ingun Mörner
ingunmorner@gmail.com

Ylva Deplanck
Roots and Crown
070 403 46 65
ylva@rootsandcrown.se

www.rootsandcrown.se


Plain Yoga
Ulrika Karlsson
073 6938 449
Plainyoga@live.se
www.plainyoga.se

Inga-Britt Hamory
073-758 77 76
ibsan55@hotmail.com

Bodil Eriksson
Yogaperspektiv
info@yogaperspektiv.se
www.yogaperspektiv.se

 

Spånga, Västerort
Ming Niku
08-367572
073-0478928
info@spangafriskvard.se
www.spangafriskvard.se

 

Strängnäs:
Annkristin Lundin
Inre rum
0766-502933
annkristinl@telia.com
Reumatikerförbundet Strängnäs

Södertälje:

Birgitta Olofsson 
birgitta@gransta.se
Tel: 0708-55 94 78

Trångsund

Helena Gröndahl

info@hittabalansen.se 

FB: Hitta Balansen

Uppsala:
Lena Ring
Yogapraktiken
info@yogapraktiken.se
0708-782966

Just nu finns jag på uppsalayogaskola.se. 

Vimmerby

Karin Westrin

karin@karinskreativa.se

karinskreativa.se
FB: Karins kreativa

 

Visby

Carina Aningåkre

raukyoga.se

FB: Rauk Yoga och Terapi. 

Vänersborg:
Helen Hanfeldt Schwitzgold
0709-37171
yoga.schwitzgold@gmail.com

Hélène Malmberg
Mer människa
0703-127262
mer.manniska.hm@telia.com
www.mermanniska.se


Västervik:
Bettan Roth
Maingatyoga
073-9331808
maingatyoga@gmail.com
www.maingatyoga.se


Västerås:

Yogande
Meral Sen
070-396 96 68
meral@yogande.se
www.yogande.se

 

Jasmina Kljucevic
jasminakljucevic@hotmail.com

 

Erica Rudstam
vasteras@yogabyme.se

tel: 0707-331747

Bodil ErikssonYogaperspektiv

info@yogaperspektiv.se

www.yogaperspektiv.se

 

Camilla Massaro
camilla.massaro@live.se
tel: 0739-856742

Renée Hallberg
JMRenée
070-3543409
www.jmrenee.se

Annika Wallin
Annika Wallin Yoga
0762-48 58 47
http://www.shantiyoga.se/

Åmål:
Karin Inglander

karininglander@msn.com

tel: 070-664 79 17
www.hhalsa.se

Örebro:

Linda Nordin Johansson

lnjvocal@gmail.com

www.lnjvocal.com

 

Följande har gått kurserna i Fibroyoga I och II (4 dgr+ hemstudier och praktik)


Borås
Marie Andersso
Marie.Andersson@shsboras.se
mobil 0706-202754

 

Haparanda/Kalix/Lappträsk/Övertorneå:
Riitta Mantovaara
Mail friteko-balans@telia.com
mobil 070-941 59 68
http://medicinskyoga.se/?verk=find&ort_id=69&level_id=0&user_id=263 

 

Karlskrona, Blekinge
Rose-Marie Sandin
rose-marie.sandin@telia.com
0733-544549
www.yogasangam.se

 

Kramfors/Härnösand
Annette Dagervy
annette.dagervy@telia.com
070-3054612
www.dagervy.com


 

Följande har gått Fibroyoga I (2 dgr+ hemstudier och praktik)

Göteborg
Annette Westberg
annette@gryningstimman.se
0701 56 02 66
www.gryningstimman.se

 

Järna
Jenny Lindberg Skog
Järna Yoga
hemsida: www.jarnayoga.se
tel: 073-756 02 12

Tillbaka upp

Följ oss, läs om kurser!

  • Facebook - White Circle

​© 2015 HOLIYOGA